Média

Zvířecí terapeuti pomáhají i u nás

Zooterapii jsme vyzkoušeli před 8 lety. Od té doby za našimi pacienty pravidelně docházejí vyškolené terapeutky se psy, kočkami a králíčkem.

Čtyřnohé návštěvy, které léčí
Zooterapie je podpůrná léčebná metoda, která získala uznání u nás i v zahraničí. Není divu. Kontakt se zvířaty má totiž pozitivní vliv na lidskou psychiku. Tenhle druh terapie se osvědčil jak u tělesně a mentálně postižených, tak u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, dětí nebo seniorů. Těm zvířata pomáhají odbourávat úzkost, stres a pocit osamělosti.

Speciálně vycvičená zvířata chodí do naší nemocnice rozdávat radost už 8 let.

Zooterapie má svoje pravidla
Na první pohled by se mohlo zdát, že k zooterapii stačí jen přítulné zvíře a dobrý úmysl. Ve skutečnosti je potřeba mnohem víc. Při individuální i skupinové rehabilitaci musí být vždycky přítomný profesionál. Je třeba, aby rozuměl potřebám pacientů a zároveň i řeči zvířat. Od jeho čtyřnohého kolegy se zase vyžaduje úspěšné splnění speciálního výcviku.

8 let spokojenosti
V naší nemocnici nabízíme zooterapii už od roku 2010. Setkání pacientů se zvířecími terapeuty jsou stále oblíbená. Speciálně vycvičení psi, kočky a králíček přispívají ke zlepšení hrubé i jemné motoriky, posttraumatických nebo úzkostných stavů. Pacienti se zvířaty komunikují, hladí je a krmí. Zvlášť pro ty, kteří si u nás poleží dlouho, představuje zooterapie příjemné rozptýlení.

Jsme rádi, že se nám podařilo tuhle nadstandardní terapeutickou metodu zajistit. Pokaždé, když vidíme, s jakým nadšením na ni pacienti reagují, víme, že to byl krok správným směrem.