Média

Ze starého pavilonu moderní centrum následné péče

Sto milionů a víc než rok oprav. Tak vypadá budoucnost zchátralého pavilonu bývalé chirurgie. Na jeho místě vznikne unikátní centrum dlouhodobé ošetřovatelské péče.

Opuštěná budova zase ožije
Poslední pacienti se ve starém chirurgickém pavilonu léčili před více než 20 lety. Od té doby komplex chátral. Majitelům naší nemocnice se loni podařilo dohodnout se s městem a budovu odkoupit. Prostory bývalé chirurgie teď čeká rozsáhlá rekonstrukce. Potom se opět otevře pacientům ze šumperského regionu.

Prostory zchátralého pavilonu se promění v moderní ošetřovatelský úsek.

Zázemí pro 93 pacientů
Plánované centrum dlouhodobé následné péče pomůže uvolnit lůžka nutná pro případy s akutním ohrožením života. Pacienti, kterým se neobnovila některá ze životních funkcí, ale nevyžadují hospitalizaci na JIP nebo ARO, najdou zázemí právě v nově opravené budově. Předseda představenstva nemocnice Martin Polach k tomu dodává: „Díky plánované kapacitě lůžek, prostorovému uspořádání i přístrojové technologii budeme jediným zdravotnickým zařízením na Moravě, které nabídne takto komplexní dlouhodobou intenzivní i ošetřovatelskou péči“.

Víc než rok oprav před námi
Vyklidit, opravit a vybavit. Takový bude scénář rekonstrukce, která přesáhne 100 milionů korun. Do samotné opravy budovy jsme se pustili v těchto dnech a předcházelo jí náročné odstraňování původní sanitární techniky a keramických obkladů. Nakonec centrum následné ošetřovatelské péče vybavíme špičkovými přístroji. Na závěr nutno podotknout, že práce stavbařů nijak neomezí provoz naší nemocnice.

Zajímá vás, jaké další investice nebo akce pro veřejnost plánujeme? Tak nezapomeňte sledovat aktuality na našem webu nebo facebookové stránce.