Média

Vitamíny v zimě

Stejně jako u zkoušek je i pro správné fungování imunity důležitá příprava.

Zima je pro naši imunitu doslova zkouškovým obdobím. Jak se na ni připravit, abychom se s virózami, chřipkou nebo nachlazením vypořádali na výbornou? Stejně jako u zkoušek je i pro správné fungování imunity důležitá příprava. A vitamíny se do účinné prevence rozhodně počítají.

 

Bez vitamínů ani ránu

Vitamíny jsou pro zdraví člověka nepostradatelné. Udržují v kondici naše buňky a také mají vliv na správný průběh biochemických procesů. Teď v zimě navíc pomáhají imunitnímu systému čelit útokům virů a bakterií. Doplnit potřebné vitamíny by měli také všichni, kdo si dali do nového roku předsevzetí začít cvičit. Nepravidelné sportování totiž znamená další zátěžovou situaci, kdy bychom si měli přísun vitamínů hlídat.

Do zelinářství i do lékárny

Lékaři a lékárníci se často setkávají s otázkou, jestli nám dostatek vitamínů zajistí vyvážená strava. Odpověď není úplně jednoznačná. Přestože žijeme v době, kdy si čerstvé ovoce a zeleninu dopřáváme po celý rok, záleží na jejich pěstování. V ovoci, které místo venku vyrostlo v umělých podmínkách, můžeme najít vitamínů méně. To ale neznamená, že bychom ho měli úplně nahradit doplňky stravy! Pestrý a vyvážený jídelníček hraje v příjmu vitamínů důležitou roli a neměl by být zcela nahrazován tabletami. Ty ho však mohou skvěle doplnit třeba při zátěži a v situacích, kdy vitamíny ze zelinářství nestačí.

Nejen vitamíny máte na dosah

Lékárna v areálu naší nemocnice nabízí celou řadu doplňků stravy, které vám pomohou ubránit se zimním onemocněním. Držet si chřipku, virózu nebo nachlazení od těla teď navíc můžete za akční ceny. Stálí zákazníci s klientskou kartou pořídí nejen vitamíny ještě výhodněji. Zastavte se pro ně v přízemí pavilonu R. Naši lékárníci vám rádi poradí s výběrem.

 

Doplňte vitamíny třeba hned po cestě od lékaře. V Nemocnici Šumperk najdete kvalitní lékárnu pod jednou střechou.