Média

Zpět

Vitamínové balíčky nejen do škol, ale i do nemocnic, jako první přichází s nápadem Nemocnice Šumperk

Víc ovoce a zeleniny nejen do škol, ale třeba i do nemocnic. Jako první přišla s nápadem Nemocnice Šumperk, která se rozhodla obohatit dětský jídelníček o větší množství ovoce i zeleniny. Na dětské oddělení dodává nově nejmenším pacientům speciální vitamínové balíčky hned dvakrát týdně.

České děti tloustnou. Podle posledních zveřejněných statistik je v České republice čtyřikrát víc obézních dětí než před 15 lety. Na vině je zejména současný životní styl, děti se mnohem méně hýbou a jejich nejoblíbenější stravou bývá jídlo z fastfoodu. Také proto se před lety připojila Česká republika k evropskému projektu Ovoce a zelenina do škol. Obohatit dětský jídelníček o zdravou výživu se nově rozhodla také Nemocnice Šumperk. „Děti hospitalizované v Nemocnici Šumperk teď nově dostávají speciální vitamínové balíčky hned dvakrát týdně. Jsme si vědomi, že jejich stravovací návyky to nezmění, ale každá příležitost, jak dětem jídelníček o zdravou stravu obohatit, je určitě na místě. A kdo jiný by měl jít příkladem než zdravotnické zařízení?vysvětluje ředitel Nemocnice Šumperk MUDr. Radan Volnohradský.

Hospitalizované děti se k většímu množství vitamínů dostanou díky spolupráci nemocnice s firmou MK Fruit, která dodává ovoce a zeleninu také do českých škol. Obsah balíčků se přitom každý týden mění, vybírá se však ovoce a zelenina, která u dětí vyvolává co nejmenší alergické reakce. Speciální balíčky s čerstvým ovocem a zeleninou dostávají nejmenší pacienti každé úterý a čtvrtek.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí.