Média

Zpět

V šumperské nemocnici ordinují specialisté z olomoucké faklultky

Je to jistě dobrá zpráva pro všechny pacienty z šumperského regionu s onemocněním srdce. Za základní kardiologickou péčí už totiž nebudou muset dojíždět do vzdálenějších oblastí. Nemocnice Šumperk díky úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc rozšiřuje své služby nejen o nové metody diagnostiky, ale i širší spektrum výkonů.
"„Naše nemocnice se dohodla s Fakultní nemocnicí Olomouc na užší spolupráci, zahrnující nejen odborné vzdělávání našich lékařů v oblasti kardiologie, ale také dohodu o obecné spolupráci mezi oběma zdravotnickými zařízeními. Díky tomu jsme schopni postupně rozšířit naše kardiologické služby o nové diagnostické metody i zákroky. Myslím, že je to pro zdejší region výborná zpráva, protože pacienti už nebudou muset za základní kardiologickou péčí dojíždět," uvedl ředitel Nemocnice Šumperk Radan Volnohradský.
Do šumperské nemocnice nově dojíždí celkem čtyři lékaři z olomoucké fakultní nemocnice. Ve spolupráci s šumperskými odborníky nabídnou pacientům konzultace, léčbu a i vyšetření na závažná kardiologická onemocnění.
Nově jsou lékaři schopni poskytnout kvalitní odbornou péči například pacientům po prodělaném srdečním infarktu či srdečním selhání. Zabývají se i nemocemi periferních cév, srdeční arytmií i zvýšeným krevním tlakem.
V kardiologické ambulanci budou probíhat také kontroly pacientů po specializovaných výkonech, například po koronoragrafiích a angioplastikách, po kardiologických operacích či po arytmologických vyšetřeních.
„Pacienti tak už nebudou muset složitě cestovat do centra, kde proběhl výkon, mají tak zajištěn lepší komfort, přitom jejich zdravotní stav posuzuje kardiolog specialista," vysvětlil primář interního oddělení Nemocnice Šumperk Jiří Kopecký.
Nemocnice Šumperk plánuje do kardiologické ambulance také investovat značné finanční prostředky. Kromě nového echokardiogra­fického přístroje za pět miliónů korun plánuje pořídit také nová EKG a další moderní technologie. Kardiologickou ambulanci naleznou pacienti v 5. patře pavilonu A. V budoucnu by ale měla své zázemí najít v novém pavilonu R, jehož otevření plánuje nemocnice ještě letos.
„Uzavřením dohody s Fakultní nemocnicí Olomouc dochází jednoznačně k zvýšení kvality péče o naše pacienty. Práce kardiologů ze specializovaného centra v naší nemocnici je v tomto směru opravdu nadstandard, jejich odborná úroveň a možnosti jsou jednoznačně vysoké," dodal primář Kopecký."

Zdroj: sumpersky.denik.cz

Vyšlo také na: zpravodajstvi.sumpersko.net, Šumperský a jesenický deník, 5plus2