Média

Zpět

V Nemocnici Šumperk vedou Elišky a Filípci

Celkem pomohli zdravotníci za prvních šest měsíců na svět už 458 dětem.

Eliška, Adélka, Honzík nebo Filip. To jsou nejčastější jména, která pro své ratolesti letos volí maminky v porodnici Nemocnice Šumperk. Celkem pomohli zdravotníci za prvních šest měsíců na svět už 458 dětem. Co do pohlaví vedou zatím chlapci, těch se narodilo 244, holčiček pak o něco méně 214. Mezi novorozeňaty bylo šest dvojčátek.

Co se týče srovnání s prvním půlrokem 2015, počet narozených dětí se meziročně téměř nezměnil, loni se narodilo celkem 487 dětí. „Stále tak platí, že je zdejší porodnice mezi maminkami vyhledávaná, a že nemocnice pořád drží svůj dlouhodobý trend, kdy každoročně pomáháme na svět necelé tisícovce dětí,říká vedoucí porodní asistentka Bc. Anna Holinková.

Budoucí maminky přivádí do šumperské porodnice zejména domácky laděné prostředí a vstřícný personál. „Snažíme se, aby se u nás budoucí i novopečené maminky cítily jako doma. Proto jsou naše porodní sály vybaveny nejen nejmodernějšími přístroji a úlevovými rehabilitačními pomůckami, ale i záclonami, polštáři a květinami,“ popisuje Anna Holinková s tím, že nemocnice do porodnice neustále investuje. Nedávno na porodnici zakoupila například nové klimatizační jednotky nebo koupací vaničky z litého mramoru. Zdejší porodnice také pravidelně pořádá speciální přednášky pro budoucí rodiče nebo kurzy plavání a cvičení pro těhotné.

Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka má každý z nich pohodlné křeslo, úlevové pomůcky jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa.

Nejčastěji pomáhali za uplynulých šest měsíců na svět zdravotníci šumperské porodnice Eliškám, Adélkám, Emám nebo Kristýnkám. U chlapců pak vedou Honzíci, Filípci a Lukášové. „Do školních lavic však za pár let zasedne například i malá Kira, Isabel, Noemi, Amy, Apolonie, Abigail, Alexis, Mateo nebo Xavier,“ prozrazuje vedoucí porodní asistentka.