Média

Zpět

V Nemocnici Šumperk se za první pololetí narodilo téměř 500 dětí

V Nemocnici Šumperk se v letošním roce narodilo během uplynulých šesti měsíců celkem 487 dětí.

V Nemocnici Šumperk se v letošním roce narodilo během uplynulých šesti měsíců celkem 487 dětí. Mezi novorozenci vedou zatím kluci, kterých přišlo na svět celkem 252. I letošní rok je přitom bohatý na dvojčátka. Těm letos pomáhali zdravotníci na svět už šestkrát!

Maminky na Šumpersku volí pro své ratolesti stále tradiční česká jména. Mezi 235 děvčátky, které během prvního půlroku přišly v Nemocnici Šumperk na svět, převládaly Elišky, Terezy, Kristýny, Nátálie, Nikoly a Barbory. U chlapců vedou jména Jakub, Filip, David, Daniel, Tomáš nebo Lukáš. Služby porodnice Nemocnice Šumperk vyhledali i rodiče, které pro své ratolesti zvolili poměrně neobvyklá jména. Za pár let se tak ve školních lavicích objeví například Frenky, Damien, Melichar, Larisa nebo Solomon.

Porodnické oddělení Nemocnice Šumperk disponuje celkem dvaadvaceti lůžky a čtyřmi nadstandardními pokoji. Oddělení nabízí řadu nadstandardních služeb – například cvičení pro nastávající maminky, ultrazvukový záznam na DVD a řadu dalších. Oddělení disponuje samostatnými pokoji, které ženám během porodu zaručí maximální soukromí. Moderní koupelny a sociální zázemí je samozřejmostí, stejně tak bezplatné připojení k internetu. Oddělení podporuje poporodní bonding a samozřejmostí je i pobyt maminek s dětmi 24 hodin denně a přítomnost otce, či jiné blízké osoby, u porodu.