Média

Zpět

V Nemocnici Šumperk se budoucí maminky už tropických teplot bát nemusí

V těchto dnech totiž nemocnice instalovala na své porodní boxy nové klimatizační jednotky,

Ještě větší komfort nabídne budoucím maminkám Nemocnice Šumperk. V těchto dnech totiž instalovala na své porodní boxy nové klimatizační jednotky, které ocení rodičky hlavně během letních měsíců, které stále častěji připomínají spíše tropy. A nově instalovala nemocnice klimatizaci také na dětskou jednotku intenzivní péče a na pracoviště centrálních laboratoří. Nákup nových klimatizačních jednotek přišel Nemocnici Šumperk na více než sto tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech dochází v letních měsících k neustálému růstu teplot, rozhodli jsme se na porodní sály instalovat nové klimatizační jednotky, tak ať se u nás maminky během porodu cítí co nejpříjemněji. Díky této investici jsme tak na příští léto již připraveni,“ vysvětluje správce Nemocnice Šumperk Mgr. Martin Pelnář s tím, že novou klimatizaci v létě ocení také porodní asistentky.

Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v letošním roce investuje nový majitel nemocnice MUDr. Martin Polach do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. Nemocnice již například započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance a už tento týden začne s výstavbou nového superaseptického operačního sálu pro ortopedické a traumatologické operace. Mimo jiné ještě letos pořídí dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti sto padesáti tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí.