Média

Zpět

V nemocnici poradí, jak přestat s kouřením

K velkému aktuálnímu tématu, kterým je závislost na nikotinu, se připojuje také Nemocnice Šumperk. V rámci Světového dne bez tabáku otevře své dveře plicní ambulance a kuřákům nabídne bezplatnou konzultaci a pomoc s odvykáním kouření.
Akce se uskuteční ve středu 7. června od 14 do 17 hodin, pracoviště se nachází v pavilonu E. Zájemci se nemusejí objednávat předem. Závislí na nikotinu, kteří si už nově nemohou zapálit v žádné restauraci, mají nyní příležitost se pokusit s kouřením úplně přestat. Pomoci jim v tom můžou třeba i šumperští odborníci z Centra závislosti na tabáku. Zájemcům nabídnou širokou škálu základních vyšetření, díky nimž stanoví míru jejich závislosti na tabáku. Lékaři kuřákům zároveň vysvětlí princip závislosti, který jim pomůže uvědomit si mnohé souvislosti. „V našem centru se pacienty snažíme inspirovat k přípravě náhradního řešení, jak prožít své typické kuřácké situace bez cigarety. Radíme jim také, jak změnit své denní návyky a prožitky dne,“ sdělil primář plicního oddělení a vedoucí lékař Centra pro závislé na tabáku Pavel Mátl.
Akce se zúčastní také nemocniční lékárna, která kuřákům ve středu nabídne odborné poradenství a za snížené ceny také přípravky pomáhající v odvykání kouření.
Šumperští odborníci z centra pomáhají pacientům zvládat nejen fyzické abstinenční potíže, ale i ty psychické, jako je nespavost, deprese či zvýšená chuť k jídlu.
Centrum pro závislé na tabáku je vždy otevřeno každou středu od 13.30 do 14.30 hodin v prostorách plicní ambulance. Klienti se mohou objednávat individuálně na čísle 583 336 107 ve všední dny od 7 do 14 hodin.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník
Vyšlo také v: Moravský sever, zpravodajstvi.sumpersko.net