Média

Zpět

V léčbě popálenin pomáhá nově v Nemocnici Šumperk speciální tablet

Lékařům i sestrám v Nemocnici Šumperk pomáhá nově v léčbě popálenin a různých ran na kůži tablet.

Lékařům i sestrám v Nemocnici Šumperk pomáhá nově v léčbě popálenin a různých ran na kůži tablet. S jeho pomocí dokážou šumperští odborníci kožní rány nejen bezbolestně dokumentovat, ale díky speciálnímu programu nyní snadněji vyhodnotí, zda a nakolik je léčba vlastně úspěšná.

Nový tablet nám umožňuje kožní rány nejen vyfotografovat, ale bezbolestně také měřit jejich rozměry a plochu. Měření je rychlé a nepotřebujeme k němu žádný další spotřební materiál. Se stejnou přesností nyní dokážeme měřit jak malé, tak velké rány. Navíc díky tomu, že při dokumentaci ran nedochází k přímému kontaktu, snižuje se výrazně riziko vzniku infekce,“ vysvětluje všeobecná sestra Štěpánka Petrželová, která se v Nemocnici Šumperk na hojení ran specializuje. Novinka podle ní pomůže nejen při léčbě kožních defektů, ale uplatnění najde také v rámci klinických studií.

Jednotlivé snímky se do tabletu ukládají, takže odborníci dokážou s určitým časovým odstupem snadno posoudit, jak rychle se rána hojí a nakolik je navrhovaný způsob léčby úspěšný. „Nový tablet rozhodně přispěl k dalšímu rozvoji kvalitní ošetřovatelské péče v naší nemocnici,“ dodává Štěpánka Petrželová.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc lidí. Její lékaři ročně provedou tři tisíce sedm set operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří téměř sedmdesát pět tisíc lidí.