Média

Tablet v nemocnici – informuje, dokumentuje, tlumočí

Proč musím jít na operaci? Jak mi tohle vyšetření pomůže?

Proč musím jít na operaci? Jak mi tohle vyšetření pomůže? Informovanost je pro pacienty důležitá. A my víme, že i prospěšná. Kdo pochopí příčinu svého onemocnění, je spokojenější a lépe spolupracuje. Aby bylo porozumění ještě snazší, vyměnili jsme plastové modely za nové technologie. Podívejte se, jak může být tablet v nemocnici užitečný.

Zblízka i ze všech úhlů

Kudy vede bloudivý nerv? A jak přesně funguje kolenní kloub? Vysvětlit příčinu vašeho onemocnění jde s tabletem hladce. Lékař pomocí 3D anatomického atlasu vybere konkrétní část těla. Orgán, sval nebo kost se na displeji zobrazí samostatně, a navíc se otáčí v různých směrech. Uvidíte tedy všechno, co je potřeba. Během několika minut vám lékař ukáže, proč je nutný konkrétní zákrok a jakou roli hraje ve vašem uzdravení. Tenhle postup funguje jako skvělá motivace pacientů, kteří pak se zdravotníky lépe spolupracují.

Ideální pomocník pro léčbu popálenin

Tablety se používají také pro bezbolestnou dokumentaci popálenin a kožních ran. Pacienti jsou ušetřeni bolestivých doteků a výrazně se snížilo i riziko infekce. Zdravotníkům tablet pomáhá i s měřením rozsahu popálenin nebo při sledování průběhu hojení. Díky speciálnímu programu mohou dokonce snadno posoudit, nakolik je léčba úspěšná. Materiály uložené v tabletu slouží také jako dobrý základ pro klinické studie.

Nonstop komunikace s neslyšícími

Na centrálním příjmu moderní technologie pomáhají odstranit bariéry v komunikaci s neslyšícími pacienty. Tablet společně s kamerou zprostředkuje kontakt s online tlumočníky, kteří jsou k dispozici nonstop. O kvalitní překlad do znakového jazyka mohou neslyšící požádat v jakoukoli denní i noční hodinu. Jsme rádi, že se podařilo udělat další krok k tomu, aby se u nás cítili dobře i pacienti se speciálními potřebami.

Vysvětlení diagnózy během několika minut, bezbolestné měření popálenin a snazší komunikace s neslyšícími – to jsou důvody, proč u nás mají inovace zelenou. Sledujte náš Facebook a další novinky z naší nemocnice máte z první ruky!