Média

Zpět

Nemocnice Šumperk se připojila k Českému dni proti rakovině

Nemocnice Šumperk a.s. se i letos připojila k 19. ročníku Českého dne boje proti rakovině, který proběhl v areálu nemocnice ve středu 13. května.

Nemocnice Šumperk a.s. se i letos připojila k 19. ročníku Českého dne boje proti rakovině, který proběhl v areálu nemocnice ve středu 13. května. Návštěvníci i zaměstnanci nemocnice tak koupí květiny podpořili ty, kteří bojují s nádorovým onemocněním reprodukčních orgánů. Prodej kytiček zajistili zástupci oddělení chirurgie II. Celkem se podařilo přispět do sbírky částkou vyšší než v loňském roce, a to přes 5. 700 Kč.

Tématem letošního ročníku byla nádorová onemocnění reprodukčních orgánů, na která každoročně umírá řada lidí. Mnoho lidských životů je zbytečně ztraceno jen proto, že nevěnovali prvním příznakům dostatečnou pozornost nebo nevyužívali screeningová vyšetření.

Smyslem Květinového dne v letošním roce bylo, aby ženy nezapomínaly na pravidelné roční prohlídky u svého gynekologa, muži sledovali změny na varlatech a rodiče využili možnosti očkování svých dcer proti lidskému papilomaviru. Virus HPV, human papillomavirus, je v současnosti nejčastější sexuálně přenosnou infekcí. Za život se s ní setká až 80 % z nás. Proč nevyužít tu možnost ochránit své děti a minimalizovat tak riziko vzniku karcinomu.

Více informací o Českém dni proti rakovině naleznete zde: www.denprotirakovine.cz.