Média

Zpět

S příchodem léta investuje Nemocnice Šumperk do nových klimatizací

Rok od roku stoupající teploty, připomínající spíše tropy, přiměly Nemocnici Šumperk investovat.

Rok od roku stoupající teploty, připomínající spíše tropy, přiměly Nemocnici Šumperk investovat s příchodem léta do nákupu nových klimatizací a ventilátorů. Většího pohodlí se už letos v létě dočkají například maminky na porodnickém oddělení nebo pacienti interny.

Nemocnice v těchto dnech dokončila instalaci klimatizačních jednotek na čtyřech lůžkových pokojích na porodnickém oddělení. „Jedná se o chlazení klimatizacemi s oddělenou vnitřní a venkovní jednotkou. Nová klimatizace přinese v letních měsících větší komfort pro novopečené maminky i novorozence,“ prozrazuje správce nemocnice Mgr. Martin Pelnář.

Do nových klimatizací investovalo zdravotnické zařízení téměř 115 tisíc korun. Nejde však o jedinou novinku na oddělení. Nemocnice v těchto dnech také vyměnila na čtyřech lůžkových pokojích vaničky pro koupání novorozenců. Původní plastové nahradily nové z litého mramoru. Jedna vanička přitom přišla téměř na 20 tisíc korun.

Novou klimatizaci v těchto dnech instalovala nemocnice také na dětskou JIP. Většího komfortu se tak dočkají také pacienti interního oddělení, kam nemocnice v těchto dnech umisťuje stropní ventilátory.

Nemocnice Šumperk se snaží zvyšovat pohodlí svým pacientům i zaměstnancům dlouhodobě. V loňském roce instalovala nemocnice nové klimatizace například na porodní sály nebo pracoviště laboratoří. Celkově investovala Nemocnice Šumperk do svého rozvoje jen v loňském roce víc než 50 miliónů korun. Letos se pustila do historicky jedné z největších investic – do stavby nového pavilonu, ve kterém ještě letos otevře pracoviště magnetické rezonance. Jeho stavba i s pořízením špičkové zdravotnické technologie přijde nemocnici na více než 160 miliónů korun.