Média

Zpět

Region zažil babyboom

Devět set dvacet tři dětí se loni narodilo v šumperské nemocnici. V Jeseníku to byl třetinový počet miminek. Obě nemocnice ale zaznamenaly vyšší porodnost než v předloňském roce.
„Mezi novorozenci byly čtyři páry dvojčat. V celkovém počtu dětí se jedná o desetiprocentní nárůst,“ uvedla mluvčí Jesenické nemocnice Radka Miloševská.
Dodala, že nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla ta tradiční česká. Vůbec nejvíce, celkem osm, přišlo v Jeseníku na svět malých Viktorií. Těsně za ní se umístilo jméno Tomáš, které zvolilo pro své děťátko sedm rodičů, a také Sofie s Veronikou.
Šumperská nemocnice si na své první novoroční miminko musela počkat přesně čtyři hodiny a třicet pět minut, kdy se narodila Alenka Jirešová. V šumperském regionu se rodiče při pojmenovávání svých potomků také drží oblíbených českých jmen, občas ale volí i ta méně obvyklá. „Rodiče si z porodnice odnesli například Grace, Rénéesma, Loru nebo Sebasténa,“ sdělila mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke.
Do porodnice v Nemocnici Šumperk přijíždějí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského a částečně také z orlickoústeckého regionu.
Gynekologicko-porodnické oddělení disponuje 49 lůžky a pěti nadstandardními pokoji. Jesenická porodnice nabízí například skupinové cvičení či předporodní kurzy.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník
Vyšlo také: Moravský sever