Oddělení

Zpět

Radiodiagnostické oddělení

583 333 533

Základní informace a zásady pro objednání k mamografickému screeningu

Nabízíme:

  • Diagnostické zobrazovací metody: klasická radiodiagnostika, CT vyšetření, ultrazvukové vyšetření, mamografický screening, MR vyšetření.
  • RDG oddělení poskytuje rovněž nadstandardní placené služby např. ultrazvukové vyšetření prsu a mamografická vyšetření i mimo případy jinak hrazené pojišťovnami a další - více viz ceník placených služeb.
  • Oddělení je plně digitalizováno, disponuje rentgenovými přístroji s přímou a nepřímou digitalizací, digitální mamografem, dále je vybaveno 64řadým MDCT přístrojem a třemi ultrazvukovými přístroji.

Od roku 2010 je oddělení plně digitalizováno s napojením všech přístrojů do obrazového archivačního systému PACS, tedy s možností zasílání snímkové dokumentace v rámci nemocnice a na externí pracoviště.

CT vyšetření jsou pořizována na moderním multidetektorovém přístroji, který byl uveden do provozu v roce 2011. Přístroj značné rozšířil možnosti vyšetřovacích postupů pro celotělovou diagnostiku za použití kontrastních látek i bez nich. Provádíme CT angiografie mozku, krkavic, aorty nebo tepen dolních končetin. Provádíme speciální vyšetření tlustého střeva - CT kolonografii.

Z cévních vyšetření dále provádíme flebografii (vyšetření žilního řečiště). Provádíme vyšetření zažívacího traktu pomocí kontrastní látky na skiaskopické sklopné stěně a z invazivních výkonů pak punkce orgánů a patologických lézí pod ultrazvukovou či CT kontrolou.

Součástí spektra vyšetřovacích metod je mamografický screening, od roku 2008 jsou vyšetření prováděna na digitálním přístroji. Pracoviště má akreditaci pro tuto vyšetřovací metodu.

Od ledna 2017 poskytujeme vyšetření na přístroji MR o síle pole 1,5 T.

Radiologičtí asistenti také spolupracují s operačními týmy při náročnějších výkonech, kdy operatér za pomoci rtg zářiče s monitory a za asistence radiologického asistenta provádí přímou kontrolu během operace.

Fotogalerie