Média

Zpět

Přijďte se vypravit do historie Nemocnice Šumperk

Historické fotografie, dobové uniformy i možnost nahlédnout do zajímavých kronik. To vše nabídne návštěvníkům v úterý 12. května Nemocnice Šumperk...

Historické fotografie, dobové uniformy i možnost nahlédnout do zajímavých kronik. To vše nabídne návštěvníkům v úterý 12. května Nemocnice Šumperk v rámci Dne ošetřovatelství, který je symbolem péče, starostlivosti a zkušenosti všech sester.

Pacienti i návštěvníci budou mít po celý den možnost přenést se do historie a podívat se, jak vypadala nemocnice v dobách minulého tisíciletí. Těšit se mohou na výstavu fotografií v prostorách Centrálního příjmu, kde se navíc budou moci kochat pohledem na sestřičky oděné do historických uniforem a prohlédnout si staré kroniky.

Den ošetřovatelství má za cíl připomenout významnou úlohu sester a ošetřovatelek, které už od pradávna starostlivě pečují o pacienty. „V rámci tohoto dne proběhne v našem kongresovém sále konference určená pro všechny pracovníky nelékařských zdravotnických profesí,doplňuje náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese Nemocnice Šumperk Bc. Martina Souralová.

Den ošetřovatelství slaví na celém světě všechny sestry u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale, jedné z nejznámějších sester na světě, kterou mnozí nenazvou jinak než jako "dámu s lucernou". „Přijďte si posvítit do dob dávno minulých a vzdát v tento den čest anglické ošetřovatelce šlechtického původu, autorce odborné literatury a průkopnici srovnávací lékařské statistiky,“ s úsměvem zve zájemce Martina Souralová.