Kariéra

Praxe/stáže

Na našich pracovištích nabízíme možnost absolvovat odborné stáže a praxe.

Nemocnice Šumperk a.s. více než 10 let spolupracuje se školskými zařízeními a podílí se na praktickém výcviku studentů zdravotnických oborů v přípravě na budoucí povolání.

Medikům i studentům oborů NLZP nabízíme možnost absolvovat praxi na našich akreditovaných pracovištích pod vedením zkušených školitelů.

 

JAK POŽÁDAT O PRAXI/STÁŽ?

- Student se zájmem o stáž/praxi vyplní ve všech jeho bodech přiložený formulář a odešle jej na personální oddělení Nemocnice Šumperka a.s., a to nejpozději 14 dnů před plánovaným nástupem na stáž/praxi.

- paní Helena Heckenbergerová (personální oddělení, úsek vzdělávání) žádost elektronicky převezme, projedná Vámi zaslané požadavky a elektronicky Vám stáž/praxi potvrdí, případně nabídne alternativu. Zároveň s Vámi dohodne osobní jednání pro podpisy smlouvy, u kterého předložíte doklad o očkování a doklad o odpovědnosti za škodu způsobenou při praktické výuce nebo v přímé souvislosti s ní.

- Cena za poskytnutí pomůcek při absolvování praxe/stáže je paušální a činí 50,-Kč/den.

- Pracovní oděvy a obuv je povinen si student zajistit na vlastní náklady.

- Nemocnice Šumperk a.s. umožní studentovi zakoupit si obědy za cenu 62 Kč, informace možno žádat na personálním oddělení.

- Upozorňujeme, že dle vyhlášky č. 79/2013, §8 odstavec 1, písm.b/2 je student SŠ a VOŠ povinen před vstupem na pracoviště absolvovat lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti studenta před jeho zařazením do praktické přípravy. Prohlídku musí absolvovat u lékaře, který poskytuje pracovně lékařské služby poskytovatele praxe v Nemocnici Šumperk a.s (žádanku o provedení prohlídky student obdrží na personálním oddělení při podpisu smlouvy). K této prohlídce je nutno doložit výpis ze zdravotní dokumentace od obvodního lékaře.

Žádost o stáž/praxi ke stažení ZDE.

 

MEDICI/STUDENTI LÉKAŘSKÝCH FAKULT - oboru všeobecného lékařství

Podmínky pro získání stipendijního programu:

- potvrzení o studiu

- doručení předepsaných dokumentů

- vyplnění přihlášky (žádost o stáž/praxi ke stažení ZDE)

- podpis smlouvy o stipendiu

On-line formulář: