Média

Zpět

Ples Kamarádů otevřených srdcí otevřel srdce všem plesajícím

Sdružení Kamarádi otevřených srdcí se specializuje na práci a podporu lidí s duševními a fyzickými hendikepy.

Minulý týden se uskutečnil již 11. ročník plesu Kamarádů otevřených srdcí. V kulturním domě v Bludově na Šumpersku se sešlo víc než dvě stovky plesajících, kteří se přišli nejen pobavit, ale zároveň přispět na dobrou věc. Sponzorem akce byla také Nemocnice Šumperk.

Sdružení Kamarádi otevřených srdcí se specializuje na práci a podporu lidí s duševními a fyzickými hendikepy. Jednou z pravidelných aktivit, kterou pro hendikepované spoluobčany sdružení pořádá, je právě Ples Kamarádů otevřených srdcí. Ten každoročně pořádá předsedkyně sdružení Hana Mösnerová. Kromě rozptýlení a setkávání se lidí s hendikepem je jeho hlavním úkolem upozornit širokou veřejnost na samotnou problematiku života lidí s postižením.

Otevřená srdce fungují od podzimu 2007. V únoru 2008 se uskutečnil I. ples Otevřených srdcí, který se stal již tradicí. Mimo plesy pořádá sdružení  různé volnočasové aktivity, kulturní, sportovní a společenské akce pro děti a mládež, mladé lidi, dospělé, rodiny, jejich rodinné příslušníky, přátele, seniory a širokou veřejnost převážně handicapované. V roce 2010 došlo k oficiálnímu založení občanského sdružení „Kamarádi otevřených srdcí“. Mimo tyto akce se organizace věnuje zooterapii. Paní Mösnerová dojíždí s pejsky a králíky do speciálních MŠ, ZŠ a SŠ, do dětských domovů, podporovaného bydlení, domovů důchodců, kojeneckého ústavu, speciálních denních stacionářů, nemocnic a podobně. Působí především v Olomouckém kraji, ale jejich činnost je celorepubliková. Svoje regionální zastoupení má i ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo třeba v Českých Budějovicích.