Média

Zpět

Pacienti plicního oddělení Nemocnice Šumperk se dočkali většího komfortu

Nové moderní prostředí plicního oddělení Nemocnice Šumperk za 1,8 miliónu korun.

Nové moderní prostředí a větší komfort pro pacienty. To vše přinesla rekonstrukce plicního oddělení Nemocnice Šumperk, která přišla na 1,8 miliónu korun. Nemocnice za ně vybudovala zcela nové plicní ambulance. Investici uhradilo z vybraného nájemného Město Šumperk, které je vlastníkem budovy.

Nové plicní ambulance zrekonstruovala nemocnice z původní diabetologické a revmatologické ambulance. „V rámci přestavby jsme na oddělení vybudovali kompletně nové pracoviště spirometrie, bronchoskopický sálek i vyšetřovnu,“ přibližuje správce nemocnice Mgr. Martin Pelnář.

Součástí přestavby byla kompletní obměna všech podlah a generální rekonstrukce inženýrských sítí. Nemocnice navíc investovala 250 tisíc korun do nového nábytku, kterým ambulance kompletně vybavila tak, aby se v nich pacienti cítili co nejpříjemněji. „Do nových prostor se poté přesunula původní plicní pracoviště, která se nacházela v pavilonu F a v třetím podlaží budovy E, díky čemuž došlo v rámci společného prostoru ke spojení ambulantní části s lůžkovým fondem plicního oddělení,“ doplňuje Martin Pelnář s tím, že přestěhováním bronchoskopického sálku a plicní ambulance zároveň došlo k uvolnění dalších prostor, které nemocnice využije k navýšení lůžkového fondu. Nově se tak rozroste plicní oddělení díky rekonstrukci o dalších sedm lůžek.

Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v loňském roce investoval nový majitel nemocnice MUDr. Martin Polach do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. Nemocnice již například započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance, nyní dokončuje rekonstrukci superaseptického sálu pro ortopedické operace nebo zakoupila dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.

 

Fotogalerie