Média

Zpět

Pacienti Nemocnice Šumperk rehabilitují v novém bazéně

Nemocnice Šumperk pokračuje v plánovaných investicích.

Nemocnice Šumperk pokračuje v plánovaných investicích. V těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci bazénu, který na rehabilitačním oddělení poslouží nejen jeho pacientům, ale třeba i budoucím maminkám v rámci předporodních kurzů. Do modernizace bazénu a jeho okolí investovala nemocnice víc než půl miliónu korun.

Pacienti Nemocnice Šumperk využívají zdejší bazén v rámci rehabilitace víc než 20 let. „Jeho opotřebení už bylo proto velmi znát,“ vysvětluje správce nemocnice Ing. Martin Pelnář s tím, že přes značně opotřebené dno bazénu už prosakovala voda, takže nemocnice už v loňském roce vyměnila bazénová čerpadla a část plastových rozvodů vyměnila za rozvody nerezové. „Na sklonku roku jsme se pak pustili do další modernizace. V bazéně jsme kompletně vyměnili dlažbu a jeho dno opatřili novou hydroizolací,“ přibližuje Martin Pelnář s tím, že jen oprava bazénu přišla nemocnici na téměř 460 tisíc korun. Dalších 50 tisíc stál nákup a výroba nového nábytku a úprava elektroinstalace, včetně drobných oprav. Investici uhradilo Město Šumperk z peněz, které nemocnice platí městu za pronájem zdravotnického zařízení.

Mimo jiné nemocnice zaizolovala prostupy vodovodního řádu, který zabezpečuje cirkulaci bazénové vody. Celou rekonstrukci pak zakončila modernizací přilehlého okolí, tak aby se pacienti v prostředí vodoléčby cítili co nejpříjemněji. „Všude jsme položili novou dlažbu a stěny natřeli v barvě imitace modrého mramoru. Nad bazén jsme pak umístili speciální LED osvětlení s variabilitou intenzity a barevnosti světla, tak aby pacienti mohli v rámci své rehabilitace také relaxovat,“ dodává správce.

Nemocnice Šumperk změnila v dubnu 2015 svého majitele. Jeho příchod vyvolal nejen rozvoj spektra zdravotní péče, ale i vlnu investic, která postupně mění i podobu celého areálu. Kromě investic do přístrojového vybavení se rozhodl MUDr. Martin Polach postavit v nemocnici nový pavilon R, ve kterém se nachází také pracoviště magnetické rezonance, kterým nemocnice do konce loňského roku vůbec nedisponovala. Už brzy se v pavilonu otevře také mamografické pracoviště s novým moderním mamografem. Mimo to najdou pacienti v pavilonu také mnoho ambulancí, vybavených tou nejmodernější zdravotnickou technologií. Celá investice přijde Martina Polacha na 160 miliónů korun. Další desítky miliónů pak investuje do přístrojové technologie a rekonstrukce stávajících oddělení.

Fotogalerie