Média

Operace hlavou dolů

S novými operačními stoly zvládneme komplexní péči včetně náročných operací i u extrémně obézních pacientů.

Připraveni na těžkou váhu
Čtyři nové operační stoly si hravě poradí s váhou až 380 kg. A tak těžce obézní pacienti nemusí vyhledávat vzdálené nemocnice v krajských městech. Díky devítimilionové investici jsou šumperští operatéři připraveni na náročné výkony takřka bez ohledu na váhu.

Nové operační stoly unesou i extrémně obézní pacienty.

Na sále hlavou dolů
Nízko, na boku nebo hlavou dolů. Polohovací možnosti nových operačních stolů jsou opravdu pestré. Chválí je lékaři napříč odbornostmi i biochemický inženýr Martin Sikora, který dodává: „Operační stoly jsou lépe ovladatelné a motorizované pohyby jsou teď mnohem jemnější, což zajišťuje i větší bezpečnost pacienta.“ Vítanou pomocí jsou hlavně pro specialisty, kteří provádí výkony v tzv. Trendelenburgově poloze. Při té leží pacient na zádech hlavou dolů pod úrovní pánve. Samozřejmostí je i boční naklopení stolů nebo jejich zafixování v nižší pozici.

Nákup operačních stolů tvoří jen část plánovaných investic

Jedna investice za druhou
Do zázemí Nemocnice Šumperk investujeme už třetím rokem. Souvisí to s vizí současného majitele MUDr. Martina Polacha. Ten stále usiluje o to, aby byla moderní medicína dostupná přímo v našem regionu. Díky výstavbě nového pavilonu, rekonstrukci jednotlivých oddělení a nákupu špičkové zdravotnické techniky už pacienti nemusí dojíždět do vzdálených měst. Jen v letošním roce průběžně pořizujeme přístroje za více než 80 milionů korun.

Nákupem nových operačních stolů tedy rozhodně nekončíme!