Oddělení

Zpět

Oddělení ORL (ušní, nosní, krční)

583 332 116

Lůžková část oddělení disponuje šesti lůžky pro dospělé pacienty. Dětští pacienti jsou hospitalizováni na dětském oddělení s možností doprovodu rodičů.

ORL oddělení nabízí široké spektrum operativy, a to jak v lokální, tak v celkové anestézii. K dispozici je sálek pro endoskopické výkony a vlastní operační sál. Nejčastějším výkonem je endoskopicky asistovaná adenotomie u dětí v celkové anestézii. Dále provádíme endoskopické operace nosu a paranazálních dutin, endoskopie horních cest dýchacích a polykacích včetně přímé laryngoskopie s možností diagnostické či terapeutické mikrochirurgie hlasivek, tonzilotomii, tracheotomii, drenáž středouší se zavedením ventilačních trubiček, korekci odstátých boltců, kosmetickou i úrazovou chirurgii hlavy a krku či operace na zevním krku, např. operace slinných žláz, krčních cyst, uzlin, píštělí a nádorů. Ve spolupráci s endokrinologem a chirurgickým oddělením pracoviště zajišťuje operativu štítné žlázy.

Při řešení onkologických diagnóz spolupracujeme s klinickými pracovišti ve Fakultní nemocnici v Olomouci, mezioborová spolupráce je na velmi dobré úrovni.

Oddělení poskytuje také nadstandardní placené služby a služby z oblasti estetické chirurgie nehrazené zdravotními pojišťovnami - viz ceník placených služeb.

Ambulantní část oddělení tvoří dvě ambulance s centrální čekárnou uprostřed. Všechny prostory jsou po nedávné rekonstrukci, vybaveny novým nábytkem a klimatizací. Součástí ambulance je také nová audiometrická komora, která slouží pro diagnostiku sluchových poruch. Její umístění do tišších prostor splňuje požadavky pro kvalitnější vyšetření sluchu. Ambulantní část ORL oddělení je vybavena digitálním tympanometrem a vyšetřovacími ORL unity s mikroskopem a zdrojem studeného světla pro endoskopické vyšetření. Tyto unity zajišťují jak pro lékaře, tak pro pacienta vyšší komfort a kvalitu vyšetření. Ambulantní provoz je zajištěn každý všední den v ordinační dobu, na ORL vyšetření se neobjednává.

 

Fotogalerie