Oddělení

Zpět

Oddělení ORL (ušní, nosní, krční)

583 332 116

ORL oddělení Nemocnice Šumperk disponuje dvanácti lůžky pro dospělé pacienty. Dětské pacienty hospitalizujeme na dětském oddělení s možností doprovodu rodičů.

ORL oddělení nabízí široké spektrum operativy, a to jak v lokální tak v celkové anestézii. K dispozici je sálek pro endoskopické výkony a vlastní operační sál. Nejčastěji prováděným výkonem u nás je adenotomie (odstranění nosní mandle) u dětí v celkové anestézii pod endoskopickou kontrolou se zabezpečením dýchacích cest intubací. Dále provádíme endoskopické operace nosu a vedlejších nosních dutin, endoskopie horních cest dýchacích a polykacích včetně přímé laryngoskopie s možností diagnostické biopsie či terapeutické mikrochirurgie hlasivek. Provádíme také zmenšovací operace krčních mandlí - tonzilotomii, zajištění dýchacích cest - tracheotomii, zajištění drenáže středouší pomocí ventilačních trubiček, korekci odstátých boltců, kosmetickou a úrazovou chirurgii hlavy, krku i operace na zevním krku (např. operace slinných žláz, krčních cyst, uzlin, píštělí a nádorů). Ve spolupráci s chirurgickým oddělením jsme zahájili operativu štítné žlázy. Ta byla dříve doménou pouze chirurgických pracovišť.

Oddělení poskytuje také nadstandardní placené služby a služby z oblasti estetické chirurgie nehrazené zdravotními pojišťovnami - viz ceník placených služeb.Nabízíme Vám také ambulantní péči. Rádi Vás uvítáme ve zmodernizovaných prostorách ORL ambulancí v přízemí pavilonu B. K dispozici Vám jsou dvě nové paralelně fungující ambulance s významně prostornější čekárnou. Více informací k ambulantní péči naleznete po klinutí zde.


Fotogalerie