Média

Zpět

Od bolesti zad a kloubů pomáhají plynové injekce

Lidé s chronickými bolestmi zad i kloubů najdou nově úlevu na rehabilitačním oddělení šumperské nemocnice. Zdejší pracoviště totiž rozšířilo spektrum léčby o aplikaci plynových injekcí.
Terezu Bulkovou přivedly na rehabilitační oddělení bolesti loketního kloubu.
Jako jedna z prvních pacientek měla v nemocnici možnost plynovou injekci vyzkoušet. A to navzdory tomu, že má z jehel panickou hrůzu.
„Ve volném čase hraji volejbal a v poslední době mě začal bolet loket. Chtěla jsem vyzkoušet novou alternativu.
Doufám, že mi to pomůže. Cítím takové teplo, brnění a jakoby trochu tlak, ale nebolí to. To píchnutí se dá vydržet,“ popsala své pocity po první proceduře Tereza Bulková. Tento postup je vhodný zejména pro lidi, kteří trpí chronickými bolestmi páteře nebo degenerativním onemocněním kloubů.
„Aplikací oxidu uhličitého pod kůži dochází lokálně ke změnám látkové výměny a tím ke snížení bolesti, reflexně se pak uvolňují svaly a rozšiřují drobné cévy.
Zlepšuje se prokrvení a stimulují se hojivé procesy,“ vysvětlil primář rehabilitačního oddělení Nemocnice Šumperk Rudolf Ditmar.
Plyn se po aplikaci injekcí, kterou vždy provádí lékař nebo sestra, velmi rychle vstřebá.
Metoda plynových injekcí je nadstandardní službou, která není hrazená zdravotními pojišťovnami, takže si ji pacient hradí sám.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník
Vyšlo také v: Právo