Oddělení

Zpět

Oční oddělení

583 332 752

Naše oční pracoviště poskytuje komplexní oftalmologickou péči pacientům z šumperského a jesenického regionu. Postará se o Vás tým zkušených lékařů i ochotných zdravotních sester.

Spektrum péče našeho pracoviště:

Všeobecná oční ambulance – ošetřuje akutní pacienty, zajišťuje klinická vyšetřování pacientů a léčbu očních onemocnění. Součástí péče je i předpis brýlí, perimetrické vyšetření, pachymetrie nebo vyšetření OCT.

Diabetologická oční ambulance - klinická vyšetření, ultrazvuková vyšetření, digitální fotografie, fluorescenční angiografie, laserová léčba, perimetrické vyšetření, OCT.

Glaukomová ambulance - klinická vyšetření, aplanační tonometrie, perimetrické vyšetření, pachymetrie, digitální analýza zrakového nervu, OCT.

Makulární poradna - klinická vyšetření, digitální fotodokumentace, fluorescenční angiografie pacientů s onemocněním žluté skvrny sítnice, OCT.

Poradna pro slabozraké - klinické vyšetření, vyzkoušení a předpis pomůcek pro slabozraké pacienty.


Čeká Vás operace? Pročtěte si, co všechno bude potřeba:

Oddělení naleznete v pavilonu D. Před příchodem se prosím předem objednejte na recepci:
Tel.: 583 332 752 / 753, E-mail: ocni.recepce@nemocnicesumperk.cz

Místo klasického lůžkového oddělení disponujeme moderním denním stacionářem s lůžky, která jsou využívána od 7 do 17 hodin převážně pro operované pacienty. Na očním oddělení je zaveden režim jednodenní chirurgie, což znamená, že pacienti ráno přijdou na oddělení, po nezbytném předoperačním vyšetření jsou operování a ještě tentýž den odpoledne po kontrole mohou jít domů. Výjimečně, pokud je zapotřebí hospitalizaci prodloužit, jsou využívána tzv. "plovoucí" lůžka na jiných odděleních, a to převážně chirurgických oborů. Součástí lůžkové části je moderně zařízený operační sál pro mikrochirurgii oka. V roce 2015 oddělení provedlo 1715 operací.

Oční oddělení poskytuje nadstandardní placené služby např. operaci převislé kůže víček, odstranění znamének v oční oblasti, elektrokoagulace a další, více viz ceník placených služeb.

Čeká Vás operace šedého zákalu? Pročtěte si naši brožurku nebo shlédnětě naše video.

Objednat se k nám můžete i online. Stačí, když napíšete a necháte nám na sebe kontakt.

Fotogalerie