Média

Oční kamerou proti slepotě

I v případě očních chorob je důležité pravidelné vyšetření. Proto jsme pořídili speciální kameru, která odhalí problém dřív, než si ho pacient sám všimne.

Makulární degenerace pod drobnohledem
Nejzávažnější oční choroby mohou skončit slepotou. Nejinak je tomu v případě makulární degenerace. Někdy se jí přezdívá „nemoc starých očí“, protože postihuje až polovinu věkové kategorie nad 65 let. Výjimkou bohužel nejsou ani pacienti mladší 40 let. Makulární degenerace má dvě formy. Nejčastěji se v ordinaci setkáváme s tzv. suchou, při které dochází k úbytku a poškození sítnicových buněk. Vzácnější vlhká forma může nenávratně poškodit zrak, a to velmi rychle – už za několik týdnů nebo měsíců. Najít si chvilku na preventivní vyšetření se tedy určitě vyplatí.

Po 65. narozeninách by měly být preventivní prohlídky na očním samozřejmostí.

Nezapomínejte na prevenci!
„S přibývajícím věkem je nutné dbát na prevenci a chodit na pravidelné prohlídky“, doporučuje primářka našeho očního oddělení MUDr. Renata Michálková. Zhoršování zraku ve stáří se podle ní těžko vyhneme, ale právě včasné odhalení očních chorob je klíčem k úspěšné léčbě nebo zmírnění problému. Obojí jde nyní lépe s novou speciální kamerou.

Nová oční kamera zachytí problém dřív, než se projeví.

Kamera odhalí každý detail
Rychle pořídí kvalitní snímky, poradí si s přední i zadní částí oka a umožňuje lékařům dlouhodobě sledovat změny. – To všechno umí nová kamera, která rozšířila řady přístrojového vybavení Nemocnice Šumperk. Lékařům se osvědčuje nejen při preventivních prohlídkách, ale také během vyšetření zrakových nervů u zeleného zákalu. Vyhnout se nenávratnému poškození zraku nebo slepotě je zase o něco snazší.

Na preventivní prohlídky je naše oční oddělení vybavené perfektně. Další krok ke zdravým očím už je na vás. Objednat se můžete na telefonu 583 332 752 nebo 583 332 753.