Média

Oční alergii řešte včas!

Každá druhá alergie potrápí i vaše oči. Zásobit se kapesníky ale nestačí!

Zanedbaná alergie vám totiž může trvale poškodit zrak. Přečtěte si, proč se vyplatí zajít si s příznaky alergie také na oční.

Alergie se může projevit kdykoliv
Polovinu alergiků postihnou oční problémy. Mezi ty nejčastější patří nepříjemné svědění, zvýšené slzení, pálení očí, zarudnutí, otok víček a někdy dokonce i pocit cizího tělesa v oku. To bohužel není všechno. Oční alergii mnohdy provází ještě zánět spojivek a senná rýma. Zpozornět byste měli i v případě, že se u vás tyhle příznaky objevily poprvé. Alergie totiž mohou vznikat po celý život.

Vracíte se z jarních procházek s červenýma očima? Pak se raději objednejte na alergologii i na oční.

Úlevu najdete v lékárně i doma
Pokud se z venku vracíte s nateklýma očima a plným nosem, nejdříve se objednejte k lékaři. Na alergologii a na očním vám pomohou zvládat nápor jarních pylů s větším komfortem. I když není snadné zbavit se alergie úplně, komplexní léčba dokáže nepříjemné příznaky výrazně utlumit. Oční kapky a léky můžete doplnit i jednoduchými pravidly, která podrážděným očím uleví. Takové sluneční brýle podtrhnou váš jarní outfit, a navíc částečně zamezí kontaktu s alergenem. Studený obklad zase zmírní otok víček. A jedna dobrá rada na závěr – snažte se vyhnout mnutí očí. Tím byste si svědění ještě zhoršili!

Zanedbaná alergie může poškodit zrak
Máte podezření, že se oční alergie týká i vás? Pak návštěvu lékaře rozhodně neodkládejte. Vaše kroky by měly směřovat na oční, i když jsou příznaky jen mírné, ale trvají déle než tři dny. Předcházet možným komplikacím se určitě vyplatí. Neléčená alergie vede k zánětu, který postihuje rohovku, a může skončit až zhoršením zraku s trvalými následky.


Objednat se do naší oční ambulance můžete třeba hned. Jsme tu pro vás na telefonu: 583 332 752 i na emailu: ocni.recepce@nemocnicesumperk.cz