Média

Nové přístroje pomáhají na ARO a JIP

Obnovit činnost srdce, podat bezpečnou anestezii a sledovat životní funkce. Nové přístroje pro ARO a JIP mají důležité poslání. Přečtěte si, co všechno umí.

Bezpečná a účinná anestezie
Anesteziologická pracovní stanice má hned několik klíčových funkcí. Je nápomocná při podání anestezie a sleduje veškeré důležité parametry v jejím průběhu. Díky moderní ventilační technologii podporuje dýchání těžce nemocných dětí i dospělých. Naši anesteziologové získali spolehlivý přístroj, se kterým připraví účinnou a bezpečnou anestezii přesně podle individuálních potřeb každého pacienta.

Nové přístroje se staly pravou rukou našich zdravotníků na ARO a JIP.

Činnost srdce obnoví kdekoli
Mobilní defibrilátor najdete na ARO nebo kdekoli, kde je ho právě potřeba. Velmi výkonná baterie umožňuje lékařům rychle zasáhnout na jakémkoli oddělení. Zprovoznit se dá během okamžiku, takže pacient má větší šanci na přežití i v případech, kdy jde doslova o vteřiny. Po obnovení správné činnosti srdce přichází na řadu monitor sledování vitálních funkcí. Pacient je tedy pod bedlivým dozorem hned dvakrát – ze strany zdravotníků i špičkové lékařské technologie.

Životní funkce hlídá alarm
Nové monitory vitálních funkcí mají přehled o vědomí, dýchání nebo krevním oběhu pacienta. Jakmile dojde ke zhoršení jeho zdravotního stavu, rozezní se alarm, který přivolá lékaře. „Přístroje jsou navíc mobilní, takže dokážou hlídat pacienta hospitalizovaného třeba mimo jednotku intenzivní péče“, doplňuje náš biomedicínský specialista Ing. Martin Sikora.

Dalšími přírůstky na ARO a JIP jsou například elektrická odsávačka, vysokofrekvenční tryskový ventilátor nebo mobilní přístroj pro umělou plicní ventilaci. Investice za téměř 12 milionů korun ale není poslední. Letos máme v plánu obměnit až 322 položek našeho přístrojového vybavení.