Média

Zpět

Nové přístroje do šumperské porodnice

Kromě operačních světel zakoupila nemocnice do porodnice dva nové kardiotokografické přístroje pro monitorování plodů. Soubor přístrojových novinek pak doplnil nový ultrazvuk. „Jde o přístroj nejvyšší třídy, díky kterému můžeme budoucím maminkám nabídnout prvotrimestrální screening, kvůli kterému musely ještě donedávna cestovat do Olomouce,“ říká Harald Čadílek.

Nemocnice v loňském roce také zrekonstruovala svůj porodní sál. Kromě nové koupelny v ní mají budoucí maminky k dispozici i velkou relaxační vanu, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti.

Šumperská porodnice je mezi maminkami velmi oblíbená. Svědčí o tom i fakt, že jen za prvních šest měsíců letošního roku se ve zdejší porodnici narodilo celkem 425 dětí.

Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. Zdejší porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Nemocnice také předloni zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.

Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka v něm maminky najdou řadu úlevových pomůcek, jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče. Nemocnice je nositelem titulu Baby Friendly Hospital. Porodnice disponuje celkem 22 lůžky a čtyřmi nadstandardními pokoji.

Zdroj: zdravi.euro.cz

Vyšlo také na: sumpersko.net, Právo, novinky.cz, sumpersko.net, 5 plus 2 - Šumpersko a Jesenicko, Moravský sever