Média

Zpět

Nemocnice vytlačují lidi s cigaretou

Zakouřit si v areálu nemocnice?
V Šumperku to zatím ještě možné je. Zákaz cigaret sice platí ve všech budovách, vášniví kuřáci ale mohou venku využívat vyhrazená místa. Označují je cedulky.
„Nekouří se sice ve většině areálu, ale venku je vyhrazeno zhruba pět míst, kde mají kuřáci k dispozici popelník. Jedná se o odlehlejší zákoutí, která nejsou blízko vchodů do pavilonů. Jsou zvolena tak, aby kouř nikoho neobtěžoval,“ vysvětlila mluvčí šumperské nemocnice Hana Szotkowská. Dodala, že vyhrazených prostor využívají všichni nemocniční zaměstnanci, pacienti i návštěvníci a tato praxe funguje již několik let bez problémů. Lidé zákaz kouření mimo vyčleněná místa prý až na výjimky respektují.
„Někdy se stane, že si novopečený tatínek v rozrušení zapálí hned před porodnicí, ale nebývá to často a většinou stačí jen upozornění,“ dodala mluvčí.
Od května se ale podmínky pro lidi závislé na nikotinu podstatně zpřísní. Začne platit zákon, který v Česku vyžene kuřáky z restaurací. Počítá i s tím, že v nemocnicích se bude smět kouřit jen na oddělení psychiatrie. Ve Fakultní nemocnici Olomouc se už nyní nesmí kouřit v budovách.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník
Vyšlo také v: Moravský sever