Média

Nemocnice Šumperk ukáže, jak si správně mýt a dezinfikovat ruce

Světová zdravotnická organizace už řadu let vyhlašuje Světový den hygieny rukou. Koná se 5. května a už tradičně se k němu přidá i Nemocnice Šumperk. Ve stejný den nabídne veřejnosti spoustu důležitých rad, jak udržovat ruce v čistotě a jak si ruce správně mýt a dezinfikovat.

Osvětová akce bude probíhat v úterý 5. května od 9.00 do 13.00 hodin v budově Centrálního příjmu Nemocnice Šumperk. Zájemci si budou moci vyzkoušet správný způsob dezinfekce rukou a následně si výsledek díky speciální UV lampě také ověřit. Ultrafialové světlo totiž odhalí i sebemenší nedostatky. Zaměstnanci nemocnice budou zároveň připraveni odpovídat na veškeré otázky týkající se správné hygieny rukou.

Časté, ale hlavně důkladné mytí rukou je jednou ze základních znalostí osobní hygieny každého z nás. Správná technika mytí a dezinfekce rukou je jednoduchý a zároveň dostupný nástroj v boji proti vzniku a šíření infekcí. Lze tak poměrně snadno zabránit řadě onemocnění,“ vysvětluje smysl akce hygienik Nemocnice Šumperk Iveta Muroňová. Pokud totiž naše ruce nejsou čisté, mohou se snadno stát cestou přenosu nebezpečných infekčních onemocnění, jako je například žloutenka.

Všechna pracoviště Nemocnice Šumperk jsou standardně vybavena prostředky na dezinfekci rukou. Ty jsou trvale přístupné pro všechny pacienty a návštěvníky nemocnice, přičemž personál nemocnice je v oblasti dodržování všech protiepidemických zásad proškolován pravidelně.