Média

Zpět

Nemocnice Šumperk se pustila do hromadné obměny lůžek a matrací

Nemocnice Šumperk se pustila do hromadné výměny lůžek a matrací. Celkem sto padesát osm nových polohovacích lůžek přinese o poznání větší pohodlí pacientům hned na deseti odděleních nemocnice.

Součástí obměny lůžkového fondu je i výměna starých matrací za nové. „Nová lůžka znamenají zvýšení pohodlí a bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál. Díky elektrickému polohování lze nové lůžka bez jakékoliv fyzické námahy personálu nastavit do optimální léčebné polohy. Pacientovi zase možné elektrické nastavení výšky lůžka významně usnadní například vstávání z postele. Ke každému lůžku náleží i nová kvalitní matrace, která chrání pacienta před vznikem proleženin,“ vysvětluje hlavní sestra šumperské nemocnice Monika Žaitliková s tím, že nová lůžka jsou vybavena i sklopnými postranicemi, které pacienta chrání před případným pádem. „Nová lůžka ocení náš ošetřovatelský personál zejména u hůře pohyblivých pacientů. Postele totiž umožňují provést jednoduché ošetřovatelské úkony bez nutnosti jejich přesunu,“ dodává hlavní sestra s tím, že snadnější bude nově i převoz pacientů na zákroky a operace díky jednoduššímu ovládání a manipulaci s lůžky.

Celý článek naleznete na: sumpersko.net

Vyšlo také na: www.olomoucdnes.cz, www.novinky.cz, svetovak.cz, Blesk, Právo, 5 plus 2, Šumperský a Jesenický deník, Moravský sever