Média

Zpět

Nemocnice Šumperk přivítala na Dni otevřených dveří téměř 300 návštěvníků!

Bezplatná vyšetření a zajímavý doprovodný program nakonec přilákal...

Bezplatná vyšetření a zajímavý doprovodný program nakonec přilákal i přes značnou nepřízeň počasí do Nemocnice Šumperk téměř 300 lidí.

První zvědaví návštěvníci dorazili už v 14.00 hodin, kdy se dveře nemocnice veřejnosti otevřely. Zájem byl nejen o bezplatná vyšetření, ale také o doprovodný program, který nemocnice při příležitosti této výjimečné akce připravila. Nácvik první pomoci si vyzkoušela nejen veřejnost, ale také studentky střední zdravotnické školy, které následně zájemce provedly po jednotlivých odděleních nemocnice. Ta se otevřela návštěvníkům, takže měli zcela výjimečně možnost prohlédnout si například operační sály, jednotku intenzivní péči nebo dětské oddělení, kde se veřejnosti představili také zdravotní klauni.

Zájem byl i o běžná, ale důležitá preventivní vyšetření jako měření hladiny cukru v krvi nebo hladiny cholesterolu. Plná byla také kožní ambulance, která nabídla odborné konzultace i vyšetření znamének. Na očním oddělení si zase mohli nechat zájemci vyšetřit nitrooční tlak.

Dveře se netrhly také v nově otevřené Lékárně Nemocnice Šumperk, která návštěvníkům nabídla například ochutnávku čajů nebo kosmetické poradenství.