Média

Zpět

Nemocnice Šumperk poděkovala odvážné sestřičce

Je to přesně měsíc, kdy na chodníku u přechodu na Lidické ulici v Šumperku zkolabovala mladá pětadvacetiletá dívka.

Je to přesně měsíc, kdy na chodníku u přechodu na Lidické ulici v Šumperku zkolabovala mladá pětadvacetiletá dívka. Naštěstí se po chvíli objevili zachránci, kteří mladé ženě začali poskytovat první pomoc. Jednou z nich byla i Petra Slámová. Za její pohotovost a odvahu jí poděkoval nejen starosta, ale odměnila jí i Nemocnice Šumperk, ve které žena pracuje jako zdravotní sestra.

Projížděla jsem autem kolem a najednou jsem spatřila, že se tam něco děje. Automaticky jsem na místě zastavila a začala pomáhat se záchranou,“ popisuje Petra Slámová. O tom, že její jednání zase tak automatické nebylo, svědčí fakt, že kolem mladé dívky prošlo na začátku mnoho lidí, kteří si jejího bezvládného těla ani nevšimli. Její odvahu teď ocenila i Nemocnice Šumperk, která Petře darovala stříbrné náušnice a kytici.

Celý incident se stal 22. června, kdy mladá žena zkolabovala. Pomoc ji nakonec poskytli celkem čtyři zachránci. Společně s Petrou Slámovou také manželé Hoždorovi a Marcela Smrčková, která pracuje jako ošetřovatelka v šumperské Charitě. Pětadvacetiletou dívku, kterou postihla vážná srdeční arytmie, se nakonec podařilo zachránit. Dívka Petru Slámovou sama kontaktovala, aby jí za pomoc poděkovala. „S ní a její maminkou jsme zašli na kávu, vidět ji v pořádku pro mě byla ta největší odměna. Hned ten den jsem si zjišťovala, jestli přežije, vypadalo to strašně. Naštěstí to dopadlo dobře, hrozně se mi s tou dobrou zprávou tehdy ulevilo,“ doplnila Petra Slámová.

Její odvahy i pohotovosti si velmi vážíme a jsme rádi, že v našich řadách pracují takoví lidé, jako je právě Petra Slámová. Ne každý by se v podobné situaci zachoval stejně,“ doplňuje ředitel Nemocnice Šumperk MUDr. Radovan Volnohradský.