Média

Zpět

Nemocnice Šumperk nabízí vyšetření mateřských znamének

Kožní ambulance Nemocnice Šumperk se letos opět zapojí do Evropského dne melanomu. V pondělí 11. května od 8.00 do 13.00 tak její lékaři vyšetří...

Kožní ambulance Nemocnice Šumperk se letos opět zapojí do Evropského dne melanomu. V pondělí 11. května od 8.00 do 13.00 tak její lékaři vyšetří bez nutnosti předchozího objednání všem zájemcům mateřská znaménka.

Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasné odhalení lékařem. Nemocnice Šumperk se proto k Evropskému dni melanomu pravidelně připojuje, aby upozornila veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby.

Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů. Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulují a mohou se projevit až po mnoha letech. Nebezpečné kožní onemocnění se vyskytuje napříč všemi věkovými kategoriemi a to bez ohledu na pohlaví. Pravidelné kontroly proto odborníci doporučují nejméně jednou ročně.