Média

Zpět

Nemocnice Šumperk nabízí pacientkám nadstandardní pokoj

Vlastní sprcha, záchod, televize, lednička nebo internet. To všechno je součástí dalšího nového nadstandardního pokoje, který svým pacientkám nabízí gynekologické oddělení šumperské nemocnice.
Nadstandardní pokoj vzniknul díky nenáročným dispozičním úpravám na oddělení. Kromě moderního vybavení ženám nabídne také větší klid a soukromí. Nový nadstandardní pokoj sloužil původně jako lékařský. Díky nenáročné rekonstrukci však pokoj změnil svůj účel a už v těchto dnech ho nabídne svým pacientkám jako nadstandardní.
„Pokoj má vlastní sociální zařízení, nový nábytek, televizi, lednici, mikrovlnku či rychlovarnou konvici. Největším bonusem pro ženy ale bude především soukromí na tomto pokoji,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Harald Čadílek, který je sám velkým zastáncem nadstandardních pokojů.
„Z vlastní zkušenosti vím, že klid a soukromí je v době po operaci k nezaplacení. Člověk nechodí na operace každý den, a pokud už bohužel musí, tak prostředí stejně jako kvalita zdravotní péče, hraje důležitou roli. Neruší vás na pokoji nejen jiní pacienti, ale třeba i jejich návštěvy a vy můžete naopak se svými blízkými po operaci trávit chvíle v soukromí,“ popisuje primář.
Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí svým klientkám v současnosti dohromady celkem šest nadstandardních pokojů, čtyři z nich využívají hlavně maminky po porodu.
„Zájem o nadstandardní pokoje je opravdu vysoký. Díky současným moderním metodám operací a následným krátkým dobám hospitalizace už dnes může tyto pokoje využít mnoho našich klientek,“ dodává primář. Právě na základě vysoké poptávky umožnila nemocnice využívat nadstandardní pokoje třeba i jen na dopoledne po krátkých gynekologických výkonech za redukovaný poplatek.
Díky vysoké poptávce tak plánuje nemocnice v nastaveném trendu i nadále pokračovat. Víc nadstandardních pokojů chce nabídnout jak na gynekologickém oddělení, tak na porodnici.
Nemocnice Přerov pořádá stále oblíbenější kurzy první pomoci
„Ženy jsou dnes náročné, ale pokud ty možnosti jsou, proč jim nevyjít vstříc a neudělat pro ně i v nemocnici takové prostředí, ve kterém by se cítily dobře, a jejich rekonvalescence byla v prostorách na vysoké úrovni. Pevně věřím, že zřízení tohoto pokoje je jen jedním z mnoha kroků v dalším zvelebování našeho oddělení. Plány jsou velké a v následujícím roce proběhne řada z nich,“ nastiňuje primář Čadílek.

Zdroj: olomouckenovinky.cz
Vyšlo také v: Přerovský a hranický deník, Šumperský a jesenický deník