Média

Zpět

Nemocnice Šumperk má nové oddělení se sociálními lůžky

Nemocnice Šumperk v těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci nového oddělení se sociálními lůžky. V prostorách pavilonu F vybudovala celkem osm nových pokojů.

Nemocnice Šumperk v těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci nového oddělení se sociálními lůžky. V prostorách pavilonu F vybudovala celkem osm nových pokojů. Nemocnice se k tomuto kroku rozhodla v důsledku neustále rostoucí poptávky po tomto typu poskytované péče.

O pobyt na oddělení sociální péče mohou požádat ti klienti, kterým byla ukončena hospitalizace ve zdravotnickém zařízení, jsou nesoběstační a další péče o ně není zajištěna,“ vysvětluje ředitel nemocnice MUDr. Radan Volnohradský.

Nové oddělení se nachází v prvním nadzemním podlaží pavilonu F. Nemocnice úsek vybavila celkem patnácti novými lůžky. „Jde o speciální polohovatelná lůžka, která chrání pacienty díky průběžným postranicím před případným pádem. Všechna lůžka jsou zároveň vybavena antidekubitními matracemi, které chrání pacienty před proleženinami,“ dodává ředitel.

Součástí rekonstrukce bylo i zřízení společné sesterny pro oddělení sociálních lůžek a kožního oddělení, které se nachází ve stejném podlaží jako nově zřízený sociální úsek. Do nových prostor se pak přesunula také kancelář sociálního pracovníka nemocnice.

Rekonstrukce nového oddělení přišla na 6,5 miliónů korun a nemocnice ji úspěšně provedla na základě spolupráce s vedením Města Šumperk.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí.

Fotogalerie