Média

Zpět

Nemocnice Šumperk hledá nové dobrovolníky

Místo skalpelu lidský dotek, i tak se dá pomáhat s léčbou hospitalizovaným pacientům.

Místo skalpelu lidský dotek, i tak se dá pomáhat s léčbou hospitalizovaným pacientům. Nemocnice Šumperk a.s. nyní hledá nové dobrovolníky, kteří by se o svůj volný čas podělili s nemocnými. Zájemce o dobrovolnickou činnost uvítá nemocnice hlavně s příchodem letních prázdnin. Zejména nejmenší pacienti v tomto období snášejí pobyt v nemocnici přece jen o něco hůře.

Hledáme dobrovolníky, které baví práce s lidmi, mají chuť pomáhat a chtějí navíc získat nové zkušenosti. Hlavní náplní dobrovolníků bude zpříjemnit volný čas pacientů. Mohou si s nimi povídat, číst knihy, realizovat různé aktivity, hrát stolní hry nebo je doprovázet na procházky,“ říká nemocniční kaplanka Mgr. Lenka Topolanová s tím, že dobrovolníci mohou samozřejmě přijít také sami s vlastním nápadem, jak zpestřit čas dlouhodobě hospitalizovaným pacientům.

Dětem se dobrovolníci nejvíc zavděčí nějakou zajímavou hrou nebo četbou z knížek. U dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, u kterých je pocit osamělosti zvlášť silný, mnohdy stačí, když si s nimi člověk popovídá nebo je vyslechne. „Vyslechnout si je, to je věc, která nepotřebuje zvláštního vzdělání či schopností. Když to zjednoduším, úkolem dobrovolníků je, aby si pacienti trochu „odpočinuli“ od své nemoci. Často tím obohatí nejen život nemocných, ale i ten svůj a to možná více, než jak by se mohlo na první pohled zdát,“ dodává Lenka Topolanová.

Dobrovolníkem může být každý, komu je víc než 18 let a chce ze své dobré vůle ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu pomáhat druhým. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit na telefonním čísle 606 044 869 nebo e-mailu lenka.topolanova@nemocnicesumperk.cz.