Média

Zpět

Nemocnice Šumperk dokončila rekonstrukci chirurgického oddělení

Nové koupelny, moderní nábytek nebo stropní ventilátory. Na to všechno se mohou nově těšit pacienti chirurgického oddělení.

Nové koupelny, moderní nábytek nebo stropní ventilátory. Na to všechno se mohou nově těšit pacienti chirurgického oddělení šumperské nemocnice, která v těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci svého chirurgického pracoviště.

Rekonstrukce trvala zhruba tři měsíce, a protože se do ní nemocnice pustila už na sklonku loňského roku, mohou se z nového moderního prostředí radovat už první pacienti. „Vzali jsme to doslova od podlah, které jsme, podobně jako rozvody, kompletně vyměnili. Položili jsme novou elektroinstalaci a kompletně zrekonstruovali všechny koupelny a záchody. A to včetně centrální koupelny a záchodu pro hůře pohyblivé pacienty. Během oprav jsme chirurgii vybavili také novou vzduchotechnikou, takže ze všech koupelen a WC je pravidelně vyměňován vzduch na základě rozsvícení kterékoliv koupelny na oddělení,“ vysvětluje Ing. Martin Pelnář, který má jako člen představenstva na starosti správu nemocničního majetku.

Celkem si modernizace vyžádala investici ve výši 7,5 miliónu korun. Vzhledem k tomu, že se chirurgie nachází v budově, která je v majetku Města Šumperk, byla celá akce financována z vybraného nájmu. Dalších 300 tisíc korun investovala do rekonstrukce šumperská nemocnice. Konkrétně do nákupu nového moderního nábytku, kterým vybavila všechny pokoje na oddělení. „Ale myslím si, že ze všeho nejvíc nakonec s příchodem léta ocení pacienti naše nové stropní ventilátory,“ dodává Martin Pelnář. Zrekonstruovanou chirurgii najdou pacienti v nově zatepleném pavilonu B.

Nemocnice Šumperk má nového majitele od roku 2015. Lékař Martin Polach již za tuto dobu investoval do jejího rozvoje víc než 200 miliónů korun. Největší investicí v historii nemocnice byla stavba nového Pavilonu R, který nemocnice otevřela na jaře loňského roku. Pacienti v něm najdou například nové pracoviště magnetické rezonance. Nemocnice v rámci své modernizace spolupracuje také s Městem Šumperk, kterému patří v nemocničním areálu většina hlavních budov. Za jejich pronájem ročně inkasuje od šumperské nemocnice 13 miliónů korun. Většinu peněz pak investuje zpět do rekonstrukce svých budov. To je i případ chirurgického oddělení.