Média

Zpět

Nemocnice Šumperk dnes otevřela své dveře dětem základních i mateřských škol

Téměř 130 dětí ze čtyř základních a mateřských škol šumperského regionu dnes navštívilo v rámci speciálního Dne otevřených dveří šumperskou nemocnici.

Téměř 130 dětí ze čtyř základních a mateřských škol šumperského regionu dnes navštívilo v rámci speciálního Dne otevřených dveří šumperskou nemocnici. Děti si v rámci akce, která byla speciálně určena jen pro ně, vyzkoušely například to, zda si umí správně mýt své ruce nebo si připravit zdravou svačinku.

Díky zdravotníkům z rehabilitačního oddělení se děti například dozvěděly, jak předcházet takzvané skolióze, která vzniká v důsledku špatného držení těla. Problémy s držením těla na prvním stupni základní školy má dnes přitom asi každý třetí školák. Na vině je nejčastěji nedostatek pohybu, jednostranná zátěž při sportu i v běžném životě nebo třeba obezita.

A zdravotníci se dnes v rámci akce věnovali také tématu zdravé stravy. Nechyběly tak ani ukázky zdravé svačinky nebo zajímavé povídání o tom, proč bychom se měli stravovat zdravě a co je to obezita. Děti si také vyzkoušely s pomocí speciální panenky Cecilky, jak ošetřit drobná poranění. A k akci se připojili také šumperští hasiči, díky kterým si tak děti mohli na závěr poskládat puzzle s obrázky hasičských aut a cisteren.