Média

Zpět

Nemocnice nabízí kurzy pro budoucí rodiče novorozenců

Šumperská nemocnice nabízí s příchodem podzimu nastávajícím maminkám i otcům novou sérii přednášek, které by je měly připravit na blížící se rodičovskou roli. Těhotným ženám začnou nové lekce plavání a cvičení, jež přispějí ke zlepšení jejich fyzické kondice a také je připraví na úspěšné zvládnutí porodu.
Přednášky se budou konat až do poloviny prosince. Jejich přesný časový rozpis i jednotlivá témata najdou zájemci na webových stránkách nemocnice.
Rodiče se například dozvědí, jaké jsou dnes například nejnovější trendy v porodnictví, jak správně ošetřovat novorozence, kdy dítě nechat očkovat nebo jak se správně stravovat během těhotenství a po porodu.
Budoucí maminky si pak do Nemocnice Šumperk mohou přijít pod vedením porodní asistentky zacvičit. Lekce probíhají každé pondělí vždy od patnácti hodin na rehabilitačním oddělení.
„Cvičení se zaměřuje na gravid jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna,“ vysvětlila vedoucí porodní asistentka Anna Holinková. Lekce plavání mohou budoucí maminky v Nemocnici Šumperk absolvovat po předchozím přihlášení na telefonním čísle 583 332 302 a po předložení potvrzení obvodního gynekologa o tom, že se maminka může těchto kurzů účastnit. Formulář naleznou zájemkyně na webových stránkách www.nemocnicesumperk.
cz nebo v porodnické ambulanci Nemocnice Šumperk.
Plavání je vhodné pro všechny těhotné ženy od ukončeného dvacátého týdne těhotenství. Bazén s vodou o teplotě čtyřiatřicet stupňů Celsia se nachází v nedávno zmodernizovaném rehabilitačním oddělení. První lekce se koná 18. září.
Podrobnější informace naleznou zájemkyně opět na internetových stránkách Nemocnice Šumperk.

Zdroj: zpravodajstvi.sumpersko.net