Média

Zpět

Nemocnice koupí vybavení za 83 milionů

Rozsáhlou modernizaci vybavení má pro letošní rok v plánu šumperská nemocnice. Nakoupí přes tři stovky nových přístrojů v celkové hodnotě více jak 83 milionů korun.
„Vzhledem k tomu, že za předchozích vlastníků se do nemocnice investovalo opravdu jen nezbytné minimum, je to na současném stavu přístrojového vybavení znát. Proto připravujeme tak rozsáhlou obnovu zdravotně technologického parku,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach.
Peníze zamíří do vybavení napříč pracovišti. „Například v rámci urgentní medicíny budeme investovat do specializovaných lůžek, anesteziologické, ventilační a monitorovací techniky, EKG a defibrilátorů,“ upřesnil Polach.
Řada oddělení dostane nová lůžka s matracemi proti proleženinám, porodnice a gynekologické oddělení zase ultrasonografy, kardiotokografy, operační lampy a laparoskopické věže. K dalšímu vybavení jednotlivých oddělení budou patřit inkubátory, rehabilitační zařízení, zobrazovací vybavení, endoskopy, ale také operační stoly a chirurgické věže.
Privátní šumperská nemocnice má nového majitele od roku 2015. Za dva a půl roku investoval do areálu přes 200 milionů korun.

Zdroj: Mladá fronta DNES
Vyšlo také na: ČRo Olomouc, olomouckadrbna.cz, Právo, Šumperský a jesenický deník, sumpersky.denik.cz, 5plus2