Média

Zpět

Nejmenší pacienty Nemocnice Šumperk potěšili zdravotní klauni

Na dětském oddělení Nemocnice Šumperk bylo včera odpoledne mezi hospitalizovanými pacienty o poznání veseleji.

Na dětském oddělení Nemocnice Šumperk bylo včera odpoledne mezi hospitalizovanými pacienty o poznání veseleji. Nemocničními chodbami se dokonce prolínal hlasitý smích, který patřil nejen dětem, ale i dospělým.  Na pravidelnou veselou vizitu totiž přijeli zdravotní klauni!

Se zdravotními klauny se mohou hospitalizované děti setkávat pravidelně jednou měsíčně. I tentokrát si nezvyklý zdravotní personál připravil pro své pacienty řadu scének s vysokou mírou improvizace a vykouzlil tak řadě dětí úsměv na tváři. Cílem těchto veselých návštěv je psychicky podpořit pohodu malých pacientů a přispět tak k zlepšení jejich celkového zdravotního stavu. A zdravotním klaunům se to díky netradiční formě humoru úspěšně daří. Malí pacienti se tak často právě díky humoru odreagují od strachu, napětí a úzkosti spojené s léčbou nebo neznámým nemocničním prostředím.

Přestože je léto, na dětském oddělení Nemocnice Šumperk mají aktuálně plno. Hospitalizováno je zde celkem 15 dětí, převážně z letních táborů. Důvodem hospitalizace bývají nejčastěji úrazy, střevní potíže, dehydratace nebo přetrvávající horečky.