Média

Zpět

Nejen s léčbou akné pomáhá nově šumperským dermatologům speciální „modrá vlna“

Bradavice, znaménka, cévky na obličeji a končetinách či pigmentové skvrny. S jejich odstraněním pomáhá speciální K-laser.

Bradavice, znaménka, cévky na obličeji a končetinách či pigmentové skvrny. S jejich odstraněním teď nově pomáhá šumperským dermatologům speciální K-laser. Ten funguje na principu modré vlnové délky, takže je na rozdíl od podobných typů přístrojů k lidskému tělu mnohem šetrnější.

Nový K-laser využívá princip modré vlnové délky, která je transparentní vůči vodě v lidském organismu.  Termicky nepoškozuje okolní tkáně, takže je k lidskému tělu šetrnější. Zákroky provedené s pomocí nového laseru jsou bez jakéhokoliv krvácení a jsou tedy i méně bolestivější,“ vysvětluje primář kožního oddělení MUDr. Lubomír Drlík.

Nový přístroj pomůže šumperským lékařům s léčbou akné a jizev, ale také s odstraněním bradavic, nepohodlných znamének nebo žilek v oblasti obličeje či končetin. Přístroj budou mít šumperští dermatologové prozatím zapůjčen od 24. března po dobu jednoho měsíce. V případě zájmu se mohou pacienti objednat na telefonním čísle 583 332 551.

Kožní oddělení šumperské nemocnice disponuje celkem 17 lůžky, lékaři se zde starají například o pacienty s bércovými vředy, lupenkou, atopickým ekzémem, kopřivkou nebo lymfatickým otokem končetin. Kožní oddělení však nabízí také širokou škálu služeb nehrazených zdravotními pojišťovnami v oblasti korektivní a estetické dermatologie.