Média

Zpět

Na Veletrhu sociálních služeb se představí i Nemocnice Šumperk

Bezplatná vyšetření, nácvik první pomoci nebo rady, jak zhubnout do plavek – to vše nabídne veřejnosti na Veletrhu sociálních služeb.

Bezplatná vyšetření, nácvik první pomoci nebo rady, jak zhubnout do plavek – to vše nabídne veřejnosti na Veletrhu sociálních služeb Nemocnice Šumperk, která se již tradiční akce taktéž zúčastní. V úterý od 13.00 do 17.00 hodin si tak mohou zájemci v Sadech 1. Máje nechat například zdarma změřit hladinu cholesterolu, krevní tlak nebo hladinu cukru v krvi.

Kromě bezplatných vyšetření nabídnou na veletrhu odborníci z Nemocnice Šumperk například rady ohledně správné životosprávy a s tím související změny jídelníčku nebo nácvik správné hygieny rukou. Také poradí, jak předejít vzniku proleženin v případě, že lidé pečují například o osoby blízké, jež jsou trvale připoutány na lůžko.

A nebude chybět ani nácvik první pomoci, ve které se nemocnice snaží šířit osvětu dlouhodobě. Řada dospělých se totiž seznámila se základy první pomoci naposledy v dětském věku a změnu v pravidlech první pomoci postupem let ani nezaznamenala. Nemocnice proto pořádá kurzy pravidelně a rady ohledně správného poskytnutí první pomoci nabídne i na úterním veletrhu.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí.