Média

Zpět

Mladí novomanželé obdarovali nejmenší pacienty Nemocnice Šumperk

Místo na svatební cestu vyrazili novomanželé Fischerovi do hračkářství, aby z darovaných peněz svatebčanů nakoupili hračky pro hospitalizované děti.

Místo na svatební cestu vyrazili novomanželé Fischerovi do hračkářství, aby z darovaných peněz svatebčanů nakoupili hračky pro hospitalizované děti z Nemocnice Šumperk. Dětem koupili odrážedla, kočárky, panenky, ale také řadu omalovánek a fixů.

Přestože novomanželé Fischerovi o publicitu příliš nestáli, chtěla bych jim i tak touto cestou za jejich počin moc poděkovat. Dárky jsou opravdu krásné a hodnotné a udělaly nám ohromnou radost, nejvíc pak samozřejmě dětem. Je úžasné, že mezi námi stále ještě existují milí lidé, kteří myslí na děti v době jejich nemoci,“ netají své nadšení vrchní sestra dětského oddělení Bc. Monika Žaitliková.

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk je hrdým držitelem prestižního ocenění Baby Friendly Hospital. Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. Za dětmi dochází každý měsíc například zdravotní klauni. Vystupují zde pravidelně také různé divadelní soubory. Oddělení spolupracuje také s dobrovolníky a herní specialistkou. Zbavit se strachu pomáhá dětem například panenka Cecilka.