Média

Zpět

Malí skauti potěšili nejmenší pacienty Nemocnice Šumperk

Hračky, plyšáky i knížky pro děti. To vše přinesli malí skauti nejmenším pacientům Nemocnice Šumperk.

Hračky, plyšáky i knížky pro děti. To vše přinesli malí skauti nejmenším pacientům Nemocnice Šumperk. Mnohé z dětí ze skautského oddílu ve Štítech si pobyt v šumperské nemocnici vyzkoušely na vlastní kůži, a proto se rozhodly dětem, které musí trávit předvánoční čas v nemocnici darovat své hračky.

Velmi si vážíme toho, že stále mezi námi existují ti, kteří nezapomínají na nemocné děti. A potěší to o to více, že jsou to navíc malí skauti, kteří také ještě zdaleka nedosáhli plnoletosti,“ říká vedoucí sestra dětského oddělení Bc. Petra Růžičková.

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk je hrdým držitelem prestižního ocenění Baby Friendly Hospital. Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. Za dětmi dochází každý měsíc například zdravotní klauni. Vystupují zde pravidelně také různé divadelní soubory. Oddělení spolupracuje rovněž s dobrovolníky a herní specialistkou. Zbavit se strachu pomáhá dětem například panenka Cecilka.