Média

Zpět

Lékaři Nemocnice Šumperk operují zrak s pomocí nového mikroskopu

Přístroj za bezmála dva miliony korun zvýšil kvalitu prováděných zákroků...

Lékaři Nemocnice Šumperk operují šedý zákal s pomocí nového operačního mikroskopu. Přístroj za bezmála dva miliony korun zvýšil kvalitu prováděných zákroků, neboť umožňuje zobrazit skutečně i ty nejmenší tkáňové struktury v nitru oka. Operační mikroskop využijí oční odborníci také pro operace zeleného zákalu a zákroky na rohovce. Po doplnění o další přídavnou optiku umožňuje mikroskop i zákroky ve sklivci a na sítnici.

Přístroj je vybaven duálním zdrojem osvětlení. „Kombinace LED zdroje a speciální halogenové výbojky poskytuje vynikající a ostrý pohled na celé operační pole,“ chválí si novou zdravotnickou technologii primář očního oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Ivan Schlemmer.

Oční mikroskop ocení nejen pacienti, ale také operující lékaři. Ergonomické řešení mikroskopu jim totiž poskytuje maximální pracovní komfort a snižuje tak jejich fyzickou zátěž při delších operačních výkonech. Na novém mikroskopu si navíc chválí i jeho snadnou obsluhu.

Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v loňském roce investoval nový majitel nemocnice MUDr. Martin Polach do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. Nemocnice již například započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance, nyní dokončuje rekonstrukci superaseptického sálu pro ortopedické operace nebo zakoupila dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.

 

Fotogalerie