Média

Zpět

Kožní ambulance šumperské nemocnice voní novotou

Nechybí nový nábytek, televize, klimatizace nebo třeba wi-Fi připojení.

Nemocnice Šumperk úspěšně pokračuje ve své modernizaci. Po zateplení Pavilonu B a rekonstrukci chirurgie v těchto dnech dokončila rekonstrukci kožní ambulance.  Nemocnice zmodernizovala zákrokový sálek i ambulantní prostory, ve kterých nechybí nový nábytek, televize, klimatizace nebo třeba wi-Fi připojení.

Změna na kožním pracovišti je patrná hned při vstupu do čekáren. Úzké tmavé prostory nahradila jedna společná široká chodba, ve které čekají pacienti na ambulantní vyšetření případně na drobný zákrok. „Vybouráním příček se nám zároveň podařilo v chodbě nahradit umělé světlo za denní, přirozené. To je opravdu příjemná změna,“ hodnotí třímiliónovou rekonstrukci Martin Pelnář, člen představenstva, který má na starosti také správu nemocničního majetku. V čekárně nechybí moderní nábytek, možnost připojit se zdarma na internet nebo nové televize.

Velkou proměnu má za sebou i zákrokový sálek, na kterém kožní lékaři provádí drobné výkony už od poloviny devadesátých let. Nemocnice v rámci přestavby vyměnila podlahy, elektroinstalaci, sál vybavila klimatizací a pro pacienty vybudovala dvě nové komfortní převlékací kabiny, díky kterým se můžou pohodlně a diskrétně připravit na plánovaný zákrok.

Nemocnice Šumperk je nestátním zdravotnickým zařízením. Jejím majitelem je od roku 2015 lékař Martin Polach, který do rozvoje nemocnice investoval víc než dvě stě miliónů korun. Nemocnice v posledních třech letech zrekonstruovala například plicní, ortopedické a částečně dětské oddělení. Také zrekonstruovala jeden porodní sál nebo rehabilitační bazén. Ve spolupráci s městem otevřela nové oddělení se sociálními lůžky, zrekonstruovala chirurgické oddělení a zateplila pavilon B. Od roku 2016 mají šumperští lékaři k dispozici také nový superaseptický operační sál za více než 17 miliónů korun. Historicky největší investicí byl nový pavilon R, který nemocnice otevřela loni na jaře. V nové budově za 160 miliónů korun najdou pacienti například pracoviště magnetické rezonance, mamografické pracoviště, kardiologickou, gynekologickou a dětskou ambulanci a v neposlední řadě novou lékárnu.

Fotogalerie