Média

Zpět

Horké léto maminkám zpříjemní klimatizace

Šumperk – Rok od roku stoupající teploty, které připomínají v létě spíše tropy, přiměly Nemocnici Šumperk investovat do nákupu nových klimatizací a ventilátorů. Většího pohodlí se už letos v létě dočkají například maminky na porodnickém oddělení nebo pacienti interny.
Nemocnice v těchto dnech dokončila instalaci klimatizačních jednotek na čtyřech lůžkových pokojích na porodnickém oddělení.
„Jedná se o chlazení klimatizacemi s oddělenou vnitřní a venkovní jednotkou.
Nová klimatizace přinese v letních měsících větší komfort pro novopečené maminky i novorozence,“ uvedl správce nemocnice Martin Pelnář.
Do nových chladicích agregátů investovalo zdravotnické zařízení téměř 115 tisíc korun. Nejde však o jedinou novinku na oddělení. Nemocnice v těchto dnech také vyměnila na čtyřech lůžkových pokojích vaničky pro koupání novorozenců. Původní plastové nahradily nové z litého mramoru.
Jedna vanička přitom přišla téměř na dvacet tisíc korun.
Novou klimatizaci v těchto dnech instalovala nemocnice také na dětskou jednotku intenzivní péče.
Většího pohodlí se dočkají také pacienti interního oddělení, kam nyní dělníci montují nové stropní ventilátory. Celkově investovala šumperská nemocnice do svého rozvoje jen v loňském roce více než padesát milionů korun. Letos se pustila do historicky jedné z největších investic – do stavby nového pavilonu, ve kterém ještě letos otevře pracoviště magnetické rezonance. Jeho stavba i s pořízením špičkové zdravotnické technologie přijde nemocnici na více než sto šedesát milionů korun.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník  Strana 3  Šumpersko a Jesenicko
Vyšlo také na: www.zdn.cz; www.olomoukenovinky.cz, Šumperský a Jesenický deník