Média

Zpět

Do nového pavilonu se začínají stěhovat první ambulance

Nemocnice Šumperk dokončuje stavbu nového moderního pavilonu R za více než 160 miliónů korun.

Nemocnice Šumperk dokončuje stavbu nového moderního pavilonu R za více než 160 miliónů korun. S finalizací výstavby souvisí i přesun některých ambulancí, které se do nového pavilonu natrvalo přemístí. Od dnešního dne najdou v 1. patře nového pavilonu pacienti například porodnickou, gynekologickou a dětskou ambulanci, které se doposud nacházely v pavilonu A. V nemocniční novostavbě najdou pacienti už brzy také lékárnu, kterou tak budou mít mnohem blíže než doposud.

Kromě změny místa se na provozu ambulancí nic nemění. Ordinační hodiny i telefonní kontakty na ambulance zůstávají nezměněny.  „Veškeré informace pacienti najdou na dveřích původních ambulancí. Pomoci s orientací by jim měly i naše nové navigační tabule. V případě potřeby se však mohou zeptat i kohokoliv z personálu. Vzhledem k tomu, že jde o úplně novou nepřehlédnutelnou stavbu, věřím, že pacienti potřebné ambulance snadno najdou,“ říká správce nemocnice Ing. Martin Pelnář s tím, že ještě v květnu by se do nového pavilonu měla přesunout například i diabetologická, kardiologická ambulance a nemocniční lékárna, která tak bude umístěna klientům mnohem blíže než doposud.

Nemocnice Šumperk začala s výstavbou nového pavilonu v březnu loňského roku a už v lednu zde otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance. Nový pavilon má celkem tři podlaží a s ostatními lůžkovými pavilony (A, B a také chirurgický pavilon C) je propojen stávajícím koridorem. Pacienti tak nebudou zatěžováni složitými venkovními přesuny a vyšetření podstoupí „pod jednou střechou“. Kromě magnetické rezonance se v pavilonu otevře také zmodernizované mamografické pracoviště. Náročná stavba si vyžádala i s pořízením nové zdravotnické technologie náklady ve výši 160 miliónů korun.